Relacja z warsztatów e-biznes network session lublin 2013

Network Session to konferencja zorganizowana w ramach Dni Lubelskiej Wyżyny IT. Składały się na nią wykłady i dwie ścieżki warsztatowe: kreowanie wizerunku i e-biznes. Właśnie wróciłem z warsztatów o e-biznesie i czuję, że było warto.

Pierwszą prezentację wygłosił Jarosław Królewski z Humanoit Group. Zdecydowanie najciekawsza część warsztatów. Tematyką były najnowsze trendy w e-biznesie: rozwiązania SaaS,  udostępnianie API, MVP a także internet rzeczy czyli IoT na przykładzie serwisu iftt.com. Najważniejsze co wyniosłem z tej prezentacji to „twórz firmy a nie startupy. Samo słowo startup obniża szanse Twojego biznesu na sukces”.

Chrupiąc ciastka i pijąc kawkę wysłuchałem drugiej prezentacji Marcina Osmana, który przekazał mnóstwo wskazówek dla przyszłych przedsiębiorców. Wnioski:

  • kontroluj swoich pracowników, ufaj im bardzo rzadko :)
  • nie zakładaj firmy z kumplami
  • spółka z o.o. to najlepsza forma działalności
  • trenuj swoją inteligencję emocjonalną.

Tylko gdzie jest blog Pana Marcina i dlaczego strona jego firmy wygląda tak podejrzanie? :-)

Na ostatniej prezentacji  Emilia Wronka z pozytywnie.pl przedstawiła kilka case study dotyczących prowadzenia fanpage na facebooku  dla Ministerstwa Środowiska, wódki Żytnia i kilku innych. Śmiesznie, fajnie, socialowo, mnóstwo pytań od publiki. Aż przypomniałem sobie jak jakiś czas temu prowadziłem kilka stron na facebooku, co było ciekawym doświadczeniem typu „nie żałuję ale i nie tęsknię”.

Wielkie dzięki dla organizatorów! Liczę na kolejne edycje Network Session, byle nie dopiero za rok.