O mnie

jakub miziołek góry

Cześć! Mam na imię Kuba i jestem programistą JavaScript. Rozwijam, swoje umiejętności, w takich dziedzinach jak: JavaScript ES6, Node.js, REST. Obserwuję, jak rozwija się świat aplikacji internetowych i mobilnych, serwisów obsługujących miliony klientów. Chcę czynnie uczestniczyć w tym procesie. Chętnie rozważę propozycje udziału w Twoim projekcie. Posiadam ponad 10 lat doświadczenia programistycznego. Do tego miałem okazję zarządzać zespołem, prowadzić prezentacje i szkolenia.

Nie lubię marnować czasu, dlatego sukcesywnie poszukuję sposobów, by myśleć coraz szybciej, skuteczniej wyszukiwać informacje, rozwiązywać problemy, jasno wyrażać swoje myśli. Pracuję nad produktywnością, skupieniem, stresem.  Nie oglądam telewizji, nie czytam portali informacyjnych. Za to medytuję, prowadzę dziennik, staram się stosować zasady filozofii stoickiej.

Lubię eksperymenty. Bawię się nawykami, zmieniam dietę i treningi. Co ciekawsze wyzwania opisuję na moim blogu. Uwielbiam poznawać różnorodne technologie. Zarówno nowe i popularne, jak i te zapomniane, ale dalej użyteczne.  Najlepiej w czasie kilkudniowych tematycznych „sprintów”. Nauka to wtedy prawdziwa przyjemność. Dzięki temu poznałem Google App Engine, WordPressa czy Firebase oraz rozgryzłem zaawansowane aspekty systemów operacyjnych UNIX. A wszystko zaczęło się od lektury Komputer Świat Ekspert lata temu. Od czasów premiery Gmaila byłem fanem Google i próbowałem każdej wypuszczonej przez nich nowinki. Ostatnio daje sobie odpocząć od tej gonitwy i skupiam się na uczeniu uniwersalnych zagadnień: wzorców projektowych, testowania, CI/CD.

Będę nieustannie się obserwował i — co najważniejsze przydatne — dokonywał przeglądu każdego dnia. Ponieważ stajemy się złymi przez to, że nikt z nas nie patrzy na swoje przeszłe życie. Rozmyślamy o tym, co dopiero mamy zrobić. Jednak nasze plany na przyszłość wynikają z przeszłości

Seneka, Listy moralne do Lucyliusza

Moje najtrudniejsze osiągnięcia:

  • Przebiegłem górski ultramaraton 50km
  • Przeszedłem 100km w 24h
  • Spędziłem samotną noc w lesie
  • Występowałem publicznie
  • Prowadziłem szkolenia
  • Byłem w top 5% graczy w Quake Live 1vs1
  • Nauczyłem się Vima, a nawet wychodzić z Vima