Kreatywność z szuflady

Śmieszy mnie mówienie o sobie per humanista, umysł ścisły, wzrokowiec, słuchowiec, śmigłowiec. Takie określenia są częściej wymówką niż odzwierciedleniem talentów danej osoby.

Im więcej ćwiczymy dany obszar umiejętności, tym bardziej odczuwamy jego rozwój i obecność w naszej głowie. Ja mam duży problem z orientacją w terenie, ale jak od tego zależy moje życie to nagle potrafię odnaleźć drogę. Na co dzień nie mam ochoty zapamiętywać miejsc i dróg. Zamiast tego myślę o innych rzeczach i liczę, że mapa albo GPS pomogą mi jak zajdzie potrzeba. Chyba w sumie za często myślę, czy to wada mózgu zamiast to wyćwiczyć.

Świeży mózgowy stumulant

Zachęcam, by co pewien czas zadać sobie trud i spróbować czegoś z zupełnie innej beczki. I nie mówię tu o użyciu nowego sosu przez kucharza czy nowego języka przez programistę. Chodzi o kompletnie inne połacie mózgu.

Tematy, które chciałbym niedługo poznać:

  • przedsiębiorczość
  • kolarstwo
  • warzenie piwa

Do tej pory miałem kilka takich odskoczni:

Kilka lat temu po prostu zafascynował mnie temat typografii, designu, kolorów i przez ten krótki okres stworzyłem kilka grafik, którymi teraz chciałbym się podzielić (kliknij, by powiększyć):

Blood run or just an aerowalk
Quake Live. Blood Run i Aerowalk to 2 moje ulubione mapy do pojedynków 1 na 1.

 

Motywacja na rok 2014
Kolejna motywacyjna tapeta. 3 najważniejsze cele na najbliższe miesiące zerkające na mnie z pulpitu.

 

9 zaleceń terapii gestalt
Moja tapeta pulpitu przez ponad rok. Źródło motywacji, spokoju i skupienia

 

W ostatnią pracę włożyłem długie godziny myślenia i w moich oczach jest zdecydowanie najlepsza. Chętnie dowiem się w komentarzach co można w niej poprawić :-)

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.